Katowice – 27.03.2013 r.

Drugie Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu odbyło się 27 marca w Katowicach. Podzielony na dwa bloki program spotkał się z uznaniem uczestników.

Koncepcję konferencji przedstawiła Anna Styrylska, dyrektor marketingu Veracomp SA. Następnie głos zabrał Kamil Krzywicki, product manager marki Novell, opowiadając o korzyściach płynących ze stosowania otwartych standardów w teleinformatyce.

DSC03762

W części biznesowej spotkanie otworzyła prezentacja Grzegorza Szałańskiego, product managera marki Fortinet w Veracomp SA, skupiająca się na zasadach oceny rozwiązań bezpieczeństwa przez różne instytucje badawcze i certyfikujące.

Jacek Legut, dyrektor handlowy w Veracomp SA, opowiadał o zaletach deduplikacji na przykładach wiodących rozwiązań firmy Quantum. Przygotowana przez Adama Obszyńskiego z firmy Infoblox prezentacja, dotyczyła zapewniania ciągłej dostępności aplikacji w standardach IPv4 i IPv6.

DSC03770

W swym kolejnym wystąpieniu Kamila Krzywicki skupił się na zagadnieniu zarządzania rozbudowanym środowiskiem stacji roboczych. O zabezpieczaniu danych w środowiskach wirtualnych opowiadał Jacek Legut.

Product manager marki Sophos, Michał Król, wskazał zagrożenia urządzeń mobilnych i omówił skuteczne sposoby ich unikania. Również na bezpieczeństwie opowiadał Kamil Krzywicki, skupiając się na coraz popularniejszym modelu Security as a Service.

W prowadzonym równolegle bloku technicznym uczestnicy zapoznali się w praktyce z możliwościami rozwiązań firm Fortinet, Infoblox, NetIQ, Quantum, Sophos i  Veeam.

DSC03768

Po przerwie i połączeniu obu bloków tematycznych Piotr Piekielniak z Compendium Centrum Edukacyjnego przedstawiał możliwości budowania kariery przez szkolenia IT. Na zakończenie spotkania odbyła się debata na temat zagrożeń i możliwości, jakie niesie ze sobą trend BYOD.