Łódź – 24.04.2013 r.

Czwarte spotkanie Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu odbyło się 24 kwietnia 2013 r. w Łodzi.

FORTiB w Łodzi otworzyła dyrektor marketingu Veracomp SA, Anna Styrylska. Mirosław Brzezicki rozpoczął spotkanie przedstawiając aspekty prawne trendu BYOD we współczesnej firmie.

DSC03918

Panel biznesowy rozpoczął się od prezentacji Grzegorza Szałańskiego, product managera marki Fortinet, skupiającej się na kryteriach oceny rozwiązań bezpieczeństwa. Dyrektor działu pamięci masowych i serwerów w Veracomp, Mirosław Chełmecki, omówił zalety deduplikacji w ochronie danych firmowych, a także zagadnieniom bezpieczeństwa zasobów w środowiskach wirtualnych.

Urszula Druett z firmy Sophos omówiła zagrożenia urządzeń mobilnych i przedstawiła sprawdzone metody zapobiegające włamaniom do smartfonów i tabletów. Zagadnienia zarządzania rozbudowanym środowiskiem stacji roboczych przedstawił Kamil Krzywicki z firmy Novell.

DSC03919

Prezentację rozwiązań firmy Infoblox, przeznaczonych do zapewniania ciągłej dostępności aplikacji, omawiał Adam Obszyński. Drugie wystąpienie Kamila Krzywickiego koncentrowało się na produktach F-Secure, jako przykładzie efektywnych rozwiązań w modelu Security as a Service.

Interesującą formą utrwalenia wiedzy i szansą na zdobycie atrakcyjnych nagród był Quiz, który kończył blok biznesowy spotkania.

Prowadzony równolegle blok techniczny skupiał się na rozwiązaniach firm Fortinet, Infoblox, NetIQ, Quantum, Sophos i  Veeam.

DSC03920

Przedstawiciel Compendium Centrum Edukacyjnego, Piotr Piekielniak, opowiadał o korzyściach płynących z certyfikowanych szkoleń informatycznych, które stanowią drogę do kariery w dziale bezpieczeństwa firmy. Kolejne wystąpienie Kamila Krzywickiego skupiło się na zaletach otwartych standardów teleinformatycznych.

Ostatnią częścią FORTiB-a była prelekcja-dyskusja na temat BYOD.