FORTiB 2013 – podsumowanie

Rok 2013 przyniósł trzecią edycję Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu (FORTiB). Nasi eksperci odwiedzili dziewięć miast dzieląc się swą bogatą wiedzą i doświadczeniem z przedstawicielami firm i instytucji, które nie chcą zostać w tyle technologicznego wyścigu. Bez względu na to czy uczestnicy poszukiwali informacji o najnowszych zagrożeniach i technologiach, które im zapobiegają, czy efektywnych rozwiązań do przechowywania, backupu i wirtualizacji danych, czy otwartego i jednocześnie bezpiecznego oprogramowania lub rozwiązań w chmurze – FORTiB miał w zanadrzu coś dla każdego. W tym roku szczególny nacisk położono na trend BYOD (Bring Your Own Device), który został przedstawiony od strony technologii, oprogramowania oraz aspektów prawnych.

400 uczestników, 9 miast, 13 wiodących marek, 2 równoległe panele – to najważniejsze liczby podsumowujące tegoroczny FORTiB. Rozbudowywany ciągle program to odpowiedź na potrzeby uczestników i rosnącą z roku na rok frekwencję. Tegoroczny panel biznesowy dedykowany był przede wszystkim właścicielom, decydentom i managerom, którzy poszukują sposobów usprawnienia funkcjonowania, redukcji kosztów czy budowy wizerunku firm przez inwestycje w rozwiązania IT. Z kolei dla inżynierów i zarządzających systemami informatycznymi skierowany był panel techniczny, gdzie można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami poprawiającymi bezpieczeństwo instytucji.

SONY DSC

Partnerami technologicznymi FORTiB-a w roku 2013 były następujące firmy: Exea, Fortinet, F‑Secure, Infoblox, NetIQ, Novell, Quantum, Sophos, SUSE, Symantec, Veeam, Quantum i Compendium.