Kraków – 5.06.2013 r.

Szóste Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu odbyło się 5 czerwca w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia idei FORTiB, którego dokonała Anna Styrylska, dyrektor marketingu w Veracomp SA. Następnie Kamil Krzywicki przedstawił zalety płynące ze stosowania otwartych rozwiązań w budowaniu efektywnego systemu informatycznego.

Grzegorz Szałański, product managera marki Fortinet, opowiadał o sposobach i rzeczywistej wartości oceny rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego. Jacek Legut, dyrektor handlowy w Veracomp, opowiadał o zaletach deduplikacji w zarządzaniu dużą ilością danych, a także o ochronie danych w środowiskach wirtualnych.

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi i ochrona gromadzonych na nich danych na przykładzie rozwiązań firmy Sophos były tematem wystąpienia Michała Króla. Natomiast o efektywnych sposobach zarządzania środowiskiem stacji roboczych na przykładzie pakietu NOWS opowiadał Kamil Krzywicki.

Adam Obszyński z firmy Infoblox skupił się na zagadnieniu zapewnienia dostępności krytycznych usług sieciowych. Zainteresowani modelem Security as a Service mogli poznać jego zalety na przykładzie rozwiązań F-Secure wskazanych przez Kamila Krzywickiego.

W bloku technicznym uczestnicy poznali praktyczne zastosowanie rozwiązań firm Quantum, Sophos, Novell, Infoblox, Veeam i Fortinet.

Dalszą część spotkania otworzyła Emilia Kowalska z firmy EXEA opowiadając o wielopoziomowym bezpieczeństwie data center. Później uczestnicy usłyszeli Piotra Piekielniaka z Compendium Centrum Edukacyjnego, który mówił o zaletach certyfikowanych szkoleń w procesie budowania kariery zawodowej.

Mirosław Brzezicki podzielił się uwagami na temat aspektów prawnych coraz powszechniejszego trendu BYOD. Poznańską edycję FORTiB zakończyła połączona z dyskusją prezentacja na temat zagrożeń i korzyści płynących z BYOD.