Półmetek FORTiB 2014

Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu jest już na półmetku czwartej edycji. To dobry moment, aby podsumować tegoroczne spotkania, w których wzięło udział ponad 260 osób. To doskonały wynik, o 76% lepszy niż na tym samym etapie w ubiegłym roku. Odwiedziliśmy już pięć miast, zaczynając w Poznaniu, przez Wrocław, Łódź, Katowice i kończąc w Rzeszowie.

Chcąc zapewnić powracającym i nowym uczestnikom jak najciekawsze informacje zmodyfikowaliśmy nieco dotychczasową formułę wydarzenia. Omawiając rozwiązania sprzętowe producentów opowiadamy w niewielkim stopniu o teorii, skupiając się na elementach praktycznych. Dzięki temu uczestnicy mogą się przekonać, jak wybrane urządzenia czy oprogramowanie może pomóc w codziennej pracy. Kontynuujemy też cieszący się niezmiennym powodzeniem cykl prezentacji dotyczących zagadnień prawnych związanych z zakupem, wdrażaniem i eksploatacją technologii teleinformatycznych.

DSC04073

Skuteczne zapobieganie zagrożeniom płynącym z sieci to domena firmy Fortinet, której wielokrotnie nagradzane i doceniane przez specjalistów rozwiązania klasy Next Generation Firewall stanowią trzon systemu bezpieczeństwa wielu firm i instytucji. Z kolei rosnąca mobilność pracowników skłania do przemyślenia sposobów zabezpieczenia laptopów, tabletów i telefonów służbowych. Z pomocą idą tutaj doskonałe systemy szyfrujące firmy Sophos, które gwarantują, że kluczowe dane nie trafią w niepowołane ręce.

DSC_0053

Od lat obserwujemy, rozumiemy i przede wszystkim przewidujemy trendy dotyczące bezpieczeństwa sieci i danych. Dlatego kolejne odsłony FORTiB znacznie różnią się od poprzednich. W tym roku szczególny nacisk położyliśmy na różnorodne sposoby zabezpieczenia danych, udowadniając, że można prosto i skutecznie poradzić sobie z lawinowym wzrostem ilości przechowywanych informacji. Nie ma znaczenia czy potrzebujemy ochrony serwerów fizycznych czy wirtualnych – oprogramowanie arcserve i Veeam zapewni odpowiednie funkcjonalności. Nie są nam obce również coraz popularniejsze zastosowania chmury obliczeniowej, gdzie we współpracy z firmą EXEA możemy zaprezentować wyjątkowo interesujące rozwiązania pozwalające na rozwój firm bez potrzeby budowania własnego zaplecza serwerowego.

DSC04172

W tym roku prezentujemy urządzenia, oprogramowanie i rozwiązania firm EXEA, Fortinet, Fujitsu, CA Technologies, Sophos, Nexsan, Veeam oraz Symantec. Kolejne spotkania odbędą się w Warszawie, Białymstoku, Bydgoszczy i Gdańsku. Zachęcamy do rejestracji i uczestnictwa w najbliższych konferencjach!