Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu zakończone

Czwarta edycja przyniosła kolejny wzrost liczby uczestników. W tegorocznych spotkaniach wzięło udział prawie 500 osób. Wzrost zainteresowania zawdzięczamy dobremu zrozumieniu potrzeb uczestników i ciągłemu rozwijaniu formuły. Odwiedziliśmy dziewięć miast, zaczynając w Poznaniu, przez Wrocław, Łódź, Katowice, Rzeszów, Warszawę, Białystok, Bydgoszcz i Gdańsk.

IMG_7093

Uczestnicy spotkań FORTiB oczekują prezentacji praktycznych rozwiązań bezpieczeństwa danych i sieci. Dlatego w roku 2014 skupiliśmy się na pokazach praktycznych uzupełnionych niezbędną dawką teorii. Zmiana podejścia spotkała się z uznaniem uczestników, którzy mogli dzięki temu ocenić czy prezentowane technologie mogą znaleźć zastosowanie w ich codziennych zadaniach i pracy. Uzupełnieniem programu technologicznego jest obecny od pierwszej edycji cykl prezentacji dotyczących aspektów prawnych zakupu, wdrażania i używania nowoczesnych technologii w firmach i instytucjach.

IMG_7107

Bezpieczeństwo sieci firmowej to aspekt, który omawiali przedstawiciele firmy Fortinet, cenionego i wielokrotnie nagradzanego producenta m.in. rozwiązań Next Generation Firewall. Wydajne, skalowalne i stale rozwijane urządzenia to idealne rozwiązanie dla firm, również z sektora SMB. W erze mobilności należy zadbać też o bezpieczeństwo krytycznych danych. Dlatego do udziału w FORTiB zaprosiliśmy firmę Sophos, której oprogramowanie szyfrujące może być stosowane na wszystkich urządzeniach używanych przez pracowników firm.

IMG_7254

Zmiany w formule oraz prezentacje rozwiązań różnych producentów są wynikiem wnikliwej analizy trendów rynkowych. Stąd tegoroczne prezentacje skupiały się na bezpieczeństwie danych. Przy rosnącej lawinowo ilości przechowywanych informacji ich przetwarzanie, backup i odtwarzanie staje się problemem. Na szczęście z pomocą przychodzą tutaj urządzenia Nexsan i oprogramowanie arcserve oraz Veeam. Odpowiadamy też na zainteresowanie przenoszeniem usług w chmurę obliczeniową współpracując ściśle z firmą EXEA.

IMG_7455

W tym roku prezentowaliśmy urządzenia, oprogramowanie i rozwiązania firm EXEA, Fortinet, Fujitsu, CA Technologies, Sophos, Nexsan, Veeam oraz Symantec.